سخن رئیس‌ جمهور

ashraf ghani photo

اصلاحات بنیادی را که مردم افغانستان در نظام معارف خواهان آن هستند، تمام مردم شاهدش خواهند بود. من سر تمام مردم صدا می‌کنم که در سراسر کشور حشر ملی معارف را آغاز کنند.

ادامه سخن

تاریخچه ارگ

کابل شهری است با تاریخی کهن که مامن پادشاهان و امرای بسیاری بوده است. در گذشته حصاری آن را در بر می گرفت … ادامه مطلب

17 قرارداد به ارزش ۲.۱ میلیارد افغانی در کمیسیون تدارکات ملی منظور شد

22 حمل 1397

در یکصدو چهل و پنجمین نشست هفته‌وار کمیسیون تدارکات ملی به ریاست رئیس‌جمهور محمداشرف غنی در مورد منظوری درخواست اعطای 17 قرارداد به ارزش ۲.۱ میلیارد افغانی، انتقال حجاج توسط شرکت‌های هوایی کام‌ایر و آریانا و چالش‌های تدارکاتی پروژه‌های رهایشی خواجه‌رواش و خوشحال‌خان‌ مینه فیصله به عمل آمد.

قرارداد‌های منظور شده، حاوی تدارک ۱۶ قلم حبوبات و یک قلم برنج سیله کلان وطنی مورد نیاز قطعات و جزوتام‌های ساحوی و مرکزی اردوی ملی در هفت بخش از طریق قرارداد چارچوبی است.

کمیسیون در مورد تصمیم قبلی مبنی بر سهم مساویانه شرکت‌های هوایی کام‌ایر و آریانا برای  انتقال حجاج، فیصله نمود که تصمیم نهایی به خاطر انتقال هرچه بهتر حجاج در جلسه هیئت رهبری شرکت‌ آریانا با رئیس‌جمهور اتخاذ شود.

همچنین کمیسیون، پیشنهادات وزارت شهرسازی و مسکن را در خصوص چالش‌های فراراه برآورد نهایی تدارکاتی، مالی و تخنیکی پروژه‌های رهایشی خواجه‌رواش و خوشحال‌خان‌ مینه تأیید نمود.

در این نشست نتایج بررسی‌های وزارت دفاع ملی درباره شرکت‌های تولیدی برنج داخلی ارائه شد. رئیس‌جمهور غنی بار دیگر بر تشویق و حمایت از شرکت‌های داخلی تأکید نمود.

در این نشست ناظرین ملی و بین‌المللی از کاکس پارلمانی مبارزه با فساد، دیده‌بان شفافیت افغانستان، کمیسیون‌های مالی و بودجه و اقتصاد ملی ولسی جرگه، نماینده بازرس ویژه ایالات متحده امریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) و سیستیکای حمایت قاطع نیز حضور داشتند.