سخن رئیس‌ جمهور

ashraf ghani photo

اصلاحات بنیادی را که مردم افغانستان در نظام معارف خواهان آن هستند، تمام مردم شاهدش خواهند بود. من سر تمام مردم صدا می‌کنم که در سراسر کشور حشر ملی معارف را آغاز کنند.

ادامه سخن

تاریخچه ارگ

کابل شهری است با تاریخی کهن که مامن پادشاهان و امرای بسیاری بوده است. در گذشته حصاری آن را در بر می گرفت … ادامه مطلب

رهبران ترکمنستان و ایتالیا به خاطر حادثه تروریستی چهارراهی زنبق ابراز همدردی نمودند

14 جوزا 1396

رؤسای جمهور ترکمنستان و ایتالیا با ارسال پیام‌های تسلیت به رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، در مورد حمله تروریستی در چهارراهی زنبق شهر کابل، مراتب همدردی‌شان را اظهار داشتند.

قربانقلی بردی محمدوف رئیس‌جمهور ترکمنستان با ارسال پیام عنوانی رئیس‌جمهور محمد اشرف غنی مراتب تسلیت خویش را به خاطر حمله تروریستی شهر کابل ابراز نمود. وی برای خانواده‌های قربانیان صبر و برای مجروحین، بهبودی و سلامتی آرزو نموده است.

در پیام رئیس‌جمهور ترکمنستان آمده است که این کشور هرگونه عمل تروریستی و افراط‌گرایی را شدیداً محکوم می‌کند و از تلاش‌های جامعه جهانی در راستای  مبارزه و از بین بردن تروریزم حمایت همه‎جانبه می‌نماید.

در عین حال سرجیو ماتارلا، رئیس‌جمهور ایتالیا، با شدیدترین الفاظ این عمل توجیه‌ناپذیر تروریستان را محکوم کرده، مراتب همدردی و همبستگی خود و مردم  این کشور با خانواده‌های قربانیان را اظهار داشته است. آقای ماتارلا برای صحت‌یابی عاجل مجروحین حادثه، ابراز امیدواری نموده است.

رئیس‌جمهور ایتالیا در پیام تسلیت خویش همچنین گفته است که در این شرایط غم‌انگیز، مردم افغانستان می‎توانند روی دوستی ایتالیا و حمایت قاطع این کشور از صلح و انکشاف افغانستان، حساب کنند.