سخن رئیس‌ جمهور

ashraf ghani photo

اصلاحات بنیادی را که مردم افغانستان در نظام معارف خواهان آن هستند، تمام مردم شاهدش خواهند بود. من سر تمام مردم صدا می‌کنم که در سراسر کشور حشر ملی معارف را آغاز کنند.

ادامه سخن

تاریخچه ارگ

کابل شهری است با تاریخی کهن که مامن پادشاهان و امرای بسیاری بوده است. در گذشته حصاری آن را در بر می گرفت … ادامه مطلب

پیام رئیس جمهور به مناسبت گرامیداشت از روز جهانی آزادی مطبوعات

۱۳ ثور ۱۳۹۴

3 می 2015
 

آزادی مطبوعات و رسانه‌ها یکی از ارزش‌های بزرگ قانون اساسی کشور ما بوده و جمهوری اسلامی افغانستان خود را مکلف به حفاظت و تقویت هرچه بیشتر آن می‌داند. با کمال خرسندی می‌توان گفت که آزادی رسانه‌ها و بیان در افغانستان در مقایسه با کشورهای منطقه، از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است. متأسفانه، کشور عزیز ما امروز در خط مقدم مبارزه با تروریزم بین‌المللی قرار دارد و هر روز با حوادث ناگوار و خشونت‌بار تروریستی مواجه است. در این میان، برخی از دست‌اندرکاران رسانه‌ها که در راه تقویت این اصل فعالیت می‌کنند، مشکلات و خطراتی را متحمل شده و در مواردی با خشونت نیز مواجه شده‌‎اند.

دولت جمهوری اسلامی افغانستان در تقویت هر چه بیشتر فضای مساعد برای رشد آزادی بیان تلاش کرده و به رسانه‌ها که ممثل این حق اساسی مردم‌اند به عنوان چشم و گوش جامعه نگریسته و حفاظت از رسانه‌ها، کارکنان و خبرنگاران را از وظایف اصلی خویش می‌داند.

دولت جمهوری اسلامی افغانستان در حالی که خود را متعهد به حمایت از فعالیت آزاد رسانه‌ها و دسترسی آنها به اطلاعات در چارچوب قانون می‌داند، از رسانه‌ها می‌خواهد تا با درنظرداشت منافع ملی و علیای کشور و شرایط کنونی، رسالت ملی و میهنی‌شان را به گونه‌ای ادا نمایند که دشمنان سرزمین ما فرصتی برای ایجاد تفرقه میان ملت ما را پیدا نکنند.