سخن رئیس‌ جمهور

ashraf ghani photo

اصلاحات بنیادی را که مردم افغانستان در نظام معارف خواهان آن هستند، تمام مردم شاهدش خواهند بود. من سر تمام مردم صدا می‌کنم که در سراسر کشور حشر ملی معارف را آغاز کنند.

ادامه سخن

تاریخچه ارگ

کابل شهری است با تاریخی کهن که مامن پادشاهان و امرای بسیاری بوده است. در گذشته حصاری آن را در بر می گرفت … ادامه مطلب

ریاست خدمات و تکنالوژی معلوماتی

ریاست خدمات و تکنالوژی معلوماتی در چارچوب تشکیل معاونیت مالی و اداری ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری ارائه‌کننده خدمات و تأمین‌کننده دسترسی به تکنالوژی معلوماتی است. هدف این ریاست عرضه خدمات به موقع و ارزنده به مقام عالی ریاست‌جمهوری، معاونین مقام عالی، مهمانان محترم داخلی و خارجی، کارمندان و کارکنان ریاست عمومی اداره امور، تنظیم امور خدماتی کنفرانس‌ها، ملاقات‌ها، اعاشه و اباته مهمانان، پاکی و صفایی قصرها، آشپزخانه‌ها، سالون‌های طعام‌خوری و مهمانخانه می‌باشد.

معاونیت تکنالوژی معلوماتی در این ریاست فراهم‌آوری تسهیلات تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی برای تمام ریاست‌ها و ادارات مربوط به ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری را به منظور ایجاد یک اداره مؤثر، کارا و دقیق در راستای حکومتداری خوب الکترونیکی برعهده داشته و به خاطر تقویت و توسعه تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی سعی و تلاش می‌نماید.

هدف اساسی معاونیت تکنالوژی معلوماتی ریاست خدمات ایجاد و فراهم‌آوری ضروریات لازم تکنالوژی معلوماتی قرن 21 در ریاست عمومی اداره امور و ارگ ریاست‌جمهوری می‌باشد. انتقال به حکومتداری الکترونیکی، رایج نمودن سیستم‌های اوپن‌سورس، ایجاد و تهیه سافت‌ویرها، دیتابیس‌ها و ویب‌سایت‌های مورد ضرورت این اداره و دیجیتل‌سازی پروسه‌های کاری اداره امور ریاست جمهوری از مقاصد عمده معاونیت تکنالوژی معلوماتی ریاست خدمات می‌باشد.